This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Strona główna

O mnie i o stronie

Dolina Wkry. Miejsce magiczne. Zachwycające piękną przyrodą, niezwykle różnorodne, piękne w każdej porze roku. Pełne urokliwych wsi położonych wśród sielskiego, mazowieckiego krajobrazu, na który składa się barwna mozaika lasów, pól i łąk. Urzekające obfitością kolorowych kwiatów i obecnością wielu gatunków ptaków. Miejsce, w którym świat przyrody i ludzka cywilizacja tworzą harmonijną, uzupełniającą się całość. W tej idyllicznej scenerii jest jednak również miejsce naznaczone krwią i cierpieniem tysięcy niewinnych ludzi, będące niemym świadkiem dramatycznych wydarzeń II wojny światowej - fort nr III w Pomiechówku. Istniejący tam obóz koncentracyjny należał - według wspomnień byłych więźniów - do najcięższych spośród utworzonych przez hitlerowców. Ten bardzo dobrze zachowany fort, z fascynującym labiryntem podziemnych korytarzy warty jest odwiedzenia, podobnie zresztą jak pozostałe forty leżące wzdłuż Wkry, będące cennymi zabytkami rosyjskiego budownictwa militarnego z czasów zaborów. Dolina Wkry to dla mnie miejsce magiczne jeszcze z jednego powodu. Od dzieciństwa spędzam tam wakacje - najpiękniejszy okres w roku, dlatego to miejsce zawsze kojarzy mi się z beztroską, ciepłymi promieniami słońca, zapachem kwiatów i śpiewem ptaków. To miejsce dla mnie wyjątkowe, o którym zawsze myślę z sentymentem i nostalgią, Na moich oczach Dolina Wkry zmieniała się - upadały położone nad Wkrą ośrodki wczasowe, została rozebrana restauracja "Młynarka". Przez lata spędzone na działce w Kosewku poznałam dobrze całą okolicę, obserwowałam przyrodę, czytałam o pobliskich zabytkach. Tworząc moją stronę chciałam zainteresować inne osoby moim ulubionym miejscem, podzielić się moją fascynacją doliną Wkry, zachęcić do jej odwiedzenia. Zrobienie strony internetowej było dla mnie sporym wyzwaniem, ponieważ jest to pierwsza samodzielnie zrobiona przeze mnie strona. Jej stworzenie wymagało ode mnie połączenia trzech umiejętności: grafika - aby zaprojektować grafikę strony, informatyka - aby ją zakodować i historyka - aby opisać poszczególne zabytkowe obiekty. W związku z tym, że nie jestem specjalistą w żadnej z tych dziedzin jestem świadoma tego, że moja strona posiada pewne niedociągnięcia - będę się starać, żeby z czasem było ich coraz mniej. Jestem otwarta na każdą konstruktywną krytykę.

Jednocześnie zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich osób, które posiadają materiały związane z Doliną Wkry i chciałyby wzbogacić nimi moją stronę o kontakt ze mną.

Pragnę serdecznie podziękować mojej Mamie za jej piękne zdjęcia, które robiła wędrując niestrudzenie z aparatem fotograficznym po okolicy. Są one mocnym punktem mojej strony. Dziękuję również mojemu Tacie za zainteresowanie i nieocenioną pomoc informatyczną.

Zapraszam na wirtualną wycieczkę po dolinie Wkry, która - mam nadzieje - zachęci do odwiedzenia i odkrywania uroków tego magicznego miejsca.

Projektowanie stron internetowych - oferta

Chętnie podejmę się wykonania stron internetowych na zamówienie, wykorzystując zdobytą podczas tworzenia strony o Dolinie Wkry wiedzę i doświadczenie. Moja wizytówka jako webmastera znajduje się na stronie www.mjachura.cba.pl Serdecznie zapraszam do współpracy.

Magdalena Jachura

Kontakt ze mną: mjachura1982@gmail.com

Lub przez formularz:

Kontakt ze mną za pomocą formularza: